Çalık GYO halka arza hazırlanıyor

Çalık GYO halka arza hazırlanıyor

 

Çalık GYO halka arza hazırlanıyor
Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, şirketin yüzde 25-35 oranında hissesini sonbaharda halka arz etmeyi planladıklarını söyledi. Yetgin, Galataport ihalesiyle de ilgilendiklerini açıkladı.
 
Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, şirketin yüzde 25 ila 35 oranında hissesini bu yılın 3'üncü çeyreğinde halka arz etmeyi planladıklarını bildirdi. Dünya Ekonomi Forumu'na (WEF) katılan Yetgin, "Konuyla ilgili hazırlıklara başladık. Sonbaharda halka arzımızı gerçekleştireceğiz" dedi. Çalık Gayrimenkuwl'ün önümüzdeki dönemde büyük çapta birçok projeyle ilgilendiğini vurgulayan Yetgin, "Toplam portföyümüz 4 milyar dolar civarında" diye konuştu. 
 
GALATAPORT'LA İLGİLENİYORUZ 
Yetgin, Galataport konusuna da değinerek, "Galataport ihalesiyle de yakında ilgileniyoruz. Bu projede yer almak istiyoruz" dedi. Tarlabaşı Kentsel Yenileme projesindeki çalışmalarıyla da ilgili bilgi veren Yetgin, bölgede kamu ve özel sektör ortaklığıyla ilk yenileme projesinin gerçekleştirildiğini belirtti. Yetgin, Beyoğlu Belediyesi önderliğinde hazırlanan projede, Tarlabaşı'nda İstanbul'a yakışır, yaşanabilir ve güvenli bir yaşama merkezinin oluşturulmasını hedeflediklerini ifade etti. 
 
TARLABAŞI LAFAYETTE GİBİ OLACAK
Feyzullah Yetgin, Tarlabaşı'nda halen 269 binanın 188'inin tescilli durumda olduğunu söyledi. Yetgin, tarihi dokuyu korumaya önem verdiklerini belirterek, "Bölgede İstiklal Caddesi'ne paralel yeni bir İstiklal Caddesi oluşacak. Alt katlarda kafeler ve restoranlar halkın rahatlıkla kullanımına açık olacak. Paris'teki Lafayette gibi olacak" şeklinde konuştu. 
 
METREKARESİ 5 BİN DOLAR
Tarlabaşı'ndaki toplam 9 yapı adasında binaların orijinaline sadık kalınarak yenileneceğini belirten Yetgin, "İnşaat çalışmalarına başladık" dedi. Projenin ilk etabının 2016'da tamamlanacağını ifade eden Yetgin, bölgede ofislerin metrekare fiyatının 7 bin 500, konutların ise 4-5 bin dolar arasında olacağını söyledi.

Etiketler : Çalık GYO , Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman