Esenyurt'taki konut mağdurlarına müjde

Esenyurt'taki konut mağdurlarına müjde

 

Esenyurt'taki konut mağdurlarına müjde!
 
Esenyurt'ta aldıkları evlerin imar sorunu olması nedeniyle mağdur olan 100 bin kişiye müjdeyi İBB Başkanı Kadir Topbaş verdi.   01.02.2013 12:18       
 
Esenyurt'taki imar sorunları nedeniyle mağdur olan binlerce vatandaş haklarını aramak için dernek kuruyor. İki ay önce örgütlenerek dernek kuran Fi Yapı mağdurlarının ardından Ukra City mağdurları da dernekleşti.
 
İnternette örgütlenen Ukra City mağdurları, kuruluş dilekçelerini cuma günü İstanbul Valiliği'ne teslim etti. Dernek Esenyurt'ta ofis de kiraladı. Üç gün içinde 80 kişi derneğe üye oldu. Katıldığı bir etkinlikte konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Esenyurt'taki imar sorununun şubat ayındaki meclis oturumunda çözüleceğinin müjdesini verdi.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Genç Girişimciler Derneği'nin (İSGİD) dün düzenlediği "21. Yüzyılın Başkenti İstanbul" konulu toplantıda Esenyurt'taki imar sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Başkan Topbaş, kangrene dönüşen Esenyurt'taki 'imar sorununa' da dolaylı olarak değindi. İstanbul'un plansız bir süreçten geçerek bugünlere geldiğini belirten Topbaş, daha önce büyükşehire bağlı olmayan Esenyurt, Silivri ve Çatalca gibi ilçelerde imar planlarının yerel belediyelerce yapıldığını, kafasına göre yapılan planların da olduğunu söyledi.
 
Bu ilçelerin büyükşehire bağlanmasıyla birlikte vatandaşın da hatalı planlarla yaptığı ev nedeni ile mağdur olduğunu ifade eden Topbaş, "Hatalı planlara göre binalara izin vermememiz gerek fakat oradan bina alan vatandaşın ne günahı suçu var? İmar hakkı transferiyle bu soruna çözüm bulmaya çalışıyoruz. Delinin biri kuyuya bir taş atmış şu an komisyon da belediye de bu sorunu çözmek için seferber oldu" dedi.  Rotahaber

Etiketler : Esenyurt konut mağdurlar , İBB Başkanı Kadir Topbaş , Esenyurt

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman