Zenginler saklanarak gayrimenkul satıyor

Zenginler saklanarak gayrimenkul satıyor

 

Zenginler saklanarak gayrimenkul satıyor!
Yalı alıp-satarken zenginler kimliklerini gizlemeyi tercih ediyorlar çünkü...
 
İstanbul Boğaz kenarındaki lüks yalıların alım satımlarında ilginç diyaloglar yaşanıyor. Yalı satın almak isteyen yatırımcılar kimliklerini gizli tutma yoluna gidiyorlar. Büyük firma patronlarının kimliklerini gizli tutma sebepleri ise alım satımlarda yaşanabilecek dengesiz fiyat farklarının oluşmaması. Bosforce Gayrimenkul Danışmanlık firmasının sahibi Ulvi Özcan, Boğaz kenarında İstanbul’da 180 adet yalı olduğunu ve bu yalıların satışlarını kendileri aracılığıyla gerçekleştiren pek çok müşterisi olduğunu söyledi. Alıcı ve satıcı arasında köprü oluşturduklarını belirten Özcan, “Alım-satımlarda önce pazarlığı biz yapıyoruz. Şartlar oluşturduktan sonra iki tarafı da bir araya getiriyoruz. İlk başta bunu yaptığımız zaman alıcının maddi gücü, satıcıyı etkiliyor ve ortaya uçuk rakamlar çıkıyor”diye konuştu.
 
“YOL YALISI YALI SAYILMAZ”
İstanbul’da yalı konseptine tam anlamıyla uygun sadece 180 adet yalı bulunduğunu söyleyen Özcan, “Yol yalısını yalıdan saymamak lazım. Aradan yol geçiyorsa eğer onlar sadece deniz manzaralı ev olarak sayılabilir” dedi. Yalı satışlarının mal sahiplerinin önünde fırsat olmamasından dolayı çok hızlı gitmediğini belirten Özcan, “Alıcı çok ama satıcı yok”dedi. İstanbul’daki yalıların fiyatları 5 milyon dolardan başlıyor, 100 milyon dolara kadar çıkıyor. İstanbul’un yüzük taşı sayılan yalılar özellikle Körfez yatırımcıların ilgisinin Türkiye’ye dönmesinden sonra 3 katına kadar prim yaptı. Ulvi Özcan, 202 yılında 3 milyon dolara satılan yalıların bugün 12 milyon dolardan alıcı bulduğunu kaydetti.
 
EN PAHALI YALI KOÇ'UN
İstanbul’daki en pahalı yalılar arasında Koç Yalısı, Hasip Paşa Yalısı, Kandilli Kont Ostrolog, Beylerbeyi Demir Sabancı Yalısı ve Sait Halim Paşa Yalısı bulunuyor. Yelda Akgün-Habertürk
 
 

Etiketler : Yalı , istanbul Yalı , İstanbul Boğaz yalısı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman