Emaar Türkiye, yeni KDV düzenlemesinden etkilenmeden satışlarını sürdürüyoR

 Emaar Türkiye, yeni KDV düzenlemesinden etkilenmeden satışlarını sürdürüyoR

Emaar Square'de KDV oranları değişmedi

İstanbul’da iki projeyi birden yürüten Emaar Türkiye, yeni KDV düzenlemesinden etkilenmeden satışlarını sürdürüyor.
 
Yapı ruhsatları Ocak 2013'ten alındığı için KDV uygulamalarındaki değişiklikten etkilenmediklerini belirten Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban, "Yaşamın başladığı Toskana Vadisi de, yapımına henüz bu yıl başladığımız Emaar Square da büyük ilgi görüyor" dedi. 
 
Emaar Türkiye CEO'su Ozan Balaban, her iki projede de yapı ruhsatı Ocak 2013 tarihinden önce alındığı için, 150 metrekareye kadar olan konutlar yüzde 1 KDV'ye tabi olarak satıldığını belirtirken, Toskana Vadisi'nin de Emaar Square'deki konutların da büyük ilgi gördüğünü açıkladı. 
 
Emaar Türkiye'nin İstanbul'daki ilk projesinin Toskana Vadisi olduğunu hatırlatan Ozan Balaban, bu proje hakkında şu bilgileri verdi: "Emaar Türkiye'nin İstanbul'daki ilk projesi Toskana Vadisi'nde yaşam 2009 yılından bu yana devam ediyor. Büyükçekmece Göl Vadisi'nde doğayla modern hayatın buluştuğu bir yaşam tarzı sunan 1.7 milyon metrekarelik geniş bir alanda gerçekleştirilen Toskana Vadisi Projesi, tamamlandığında 12 farklı tipte toplam 524 lüks villa, ikiz villa ve bahçeli ve teraslı Toskana villa dairelerinden oluşacak. Ortak sosyal alanların ve bahçelerin toplam 1 milyon 274 bin metrekare olduğu Türkiye'nin en büyük lüks konut projelerinden biri olan Toskana Vadisi'nde, şu anda konutların yüzde 85'inin satışını tamamlamış durumdayız." 
 
1000'den fazla konut 
Emaar Türkiye'nin İstanbul'daki ikinci projesi olarak aralık ayı itibariyle satışların başladığı Emaar Square'in de büyük bir ilgi gördüğünü belirten Ozan Balaban, bu projeye ilişkin şunları söyledi: "Çamlıca'da 66 dönüm alanda, 'Dünyanın En iyi Karma Kullanımlı Mimari Proje' ödülünün sahibi olarak yapımına devam ettiğimiz Emaar Square, hareketli ve şehrin içinde, dünya standartlarında bir yaşam tarzını tercih eden yerli ve yabancı müşteriler için tasarlandı. Beş yıldızlı The Address Hotel, 40 bin metrekarelik kiralık alanda ofis ve 150 bin metrekarelik alanda 400 mağazası ile Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezinin yer alacağı Emaar Square projesinde 1.000'den fazla konut, 180 odalı otel ve markalı rezidanslar yer alıyor. 2015 yılının sonunda tamamlanması beklenen Emaar Square büyük ilgi gören bir proje oldu ve lansman ile birlikte satışa sunduğumuz 300 konutun 295'i satıldı."SABAH

Etiketler : Emaar Türkiye CEO su Ozan Balaban , Emaar Square

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman