Esenyurt Fi-Life yıkılıyor

Esenyurt Fi-Life yıkılıyor

 

Esenyurt Fi-Life yıkılıyor 
 
Esenyurt'ta imar krizi nedeniyle zor günler yaşayan Fi Yapı'nın Fi-Life projesinde yıkım başladı. Bin 48 dairedeki yıkım işlemlerinin 15 günde bitirilmesi planlanıyor.
 
Gayrimenkul sektöründe yaşanan büyümeye paralel olarak son yıllarda önemli bir çıkış yapan Fi Yapı, sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor. Şirketin patronu Fikret İnan, Esenyurt Belediyesi'nin verdiği imar durumuna göre ruhsat çıkaramadığı Fi-Life projesinde yıkıma başladı. Piyasaya göre daha ucuz lansman fiyatlarıyla dikkat çeken ve bu sayede kısa sürede satış patlaması yaşayan şirketin bin 48 konutluk projesinde, yıkım işlemlerinin 15 günde tamamlanması planlanıyor. 
 
468 DAİREYE DÜŞECEK 
 
Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, yaşanan süreçle ilgili şu bilgileri verdi: "11 bin metrekarelik araziyi Esenyurt Belediyesi'nden ihaleyle aldık. İhale şartlarına ve imar planlarına göre projede, bin 48 daire ve 12 bin metrekare ticari alan bulunacaktı. Dairelerin tamamına yakınını sattık. Ancak Esenyurt Belediyesi planların İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edildiği gerekçesiyle projeyi durdurdu. Daire sayısı 468'e, 12 bin metrekare olan ticari alan ise 4 bine düşürüldü." 
 
MÜŞTERİLERİMİZİ MAĞDUR ETMEDİK 
 
İnan,projelerin durdurulmasının ardından daire sahiplerinin mağduriyetlerini gidermek için müşterilerine paralarını yüzde 10 fazlasıyla geri ödediklerini söylüyor. İnan, "Projenin devam etmesinin mümkün olmadığını anladıktan sonra da 15 Mayıs 2012'de tüm müşterilerimizin sözleşmelerini noter kanalıyla fesh ettik. Daire sahiplerinin yüzde 60'ının parasını iade ettik" diyor.

Etiketler : Esenyurt imar krizi , Esenyurt Fi-Life , Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman