EXEN İSTANBUL SATIŞ OFİSİ SANAT GALERİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

EXEN İSTANBUL SATIŞ OFİSİ SANAT GALERİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

 

EXEN İSTANBUL SATIŞ OFİSİ SANAT GALERİSİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR…
Modern ve farklı mimarisiyle dikkatleri üzerine toplayan Exen İstanbul satış ofisi aynı zamanda sanat merkezi olarak işlev görecek.
 
Yaptığı tüm işlerde gelenekseli evrensel ile buluşturmayı ilke edinen Sur Yapı geleneksel Türk sanatlarının gelecek nesillere aktarılması amacıyla Exen İstanbul satış ofisini sergi alanına dönüştürüyor. Bu kapsamda dünyaca ünlü ebru sanatçımız Hikmet Barutçugil’in “Ebristanbul” koleksiyonu 1-31 Mart tarihlerinde Exen İstanbul’da sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
 
Best Of The Best Ödüllü Hikmet Barutçugil 40.Sanat Yılını Exen İstanbul’da Kutluyor…                                                                                        
Barutçugil, İngiltere’de 35.kez düzenlenen ve dünyanın değişik ülkelerinden 300 sanatçının katıldığı sanat festivali Art in Action’da “Best of the Best” ödülüne layık görüldü. Duygularını “ Kendi öz sanatlarımızla zirvelere çıkılabileceğini bu ödülle yaşadım. Jürinin, sergide eseri olan sanatçılardan oluşması ödülün değerini ve onurunu daha da artırıyor. Uluslararası olmanın ilk prensibinin ulusal olmaktan geçtiğini genç nesle hissettirebilir, onları kendi öz sanatlarımızda yeniliğe özendirebilirsem ne mutlu bana” şeklinde ifade eden Hikmet Barutçugil’in, İstanbul’un değerlerini resim ve ebru sanatlarını harmanlayarak oluşturduğu “Ebristan Koleksiyonu” 1 ay boyunca Exen İstanbul ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.
 
Exen İstanbul Ayrıcalıklı Bir Yaşam Sağlıyor…                                                                                                                                                
Bulunduğu konum ve arsa alanının büyüklüğü nedeniyle Anadolu Yakası’nın en gözde projelerinden biri olan Exen İstanbul, yatay blokları ve kule rezidansıyla, daire sahiplerinin rahatı ve mutluluğu için her türlü detay düşünülerek tasarlandı. Yüzde 75’i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşan proje, zen bahçesi göleti, havuzları, fıskiyeleri, çocuk parkları, 1 kilometrelik bisiklet parkuru, mini futbol sahaları, fun golf sahası, açık fitness alanları, meyve bahçeleri gibi birçok sosyal alanıyla da ev sahiplerine ayrıcalıklı ve konforlu bir yaşam sunuyor. Yeraltında çözümlenmiş otoparklar ve sosyal tesis dışında kalan açık otoparklar sayesinde yaşam alanlarında tek bir araca bile rastlanmayacak. Şehrin ortasında doğayla iç içe bir yaşam sunan Exen İstanbul, güneş panelleriyle ısınan havuzu sayesinde, bahar aylarında da açık havada yüzme keyfini yaşatacak.
 
Sur Yapı’nın farklı yaşam konseptlerini birlikte sunduğu Exen İstanbul projesinin birinci etabında yaşam başladı. Exen İstanbul 2013 yaz aylarında tamamlanacak.
 
Hikmet Barutçugil Kimdir?
 
1952′de Malatya’da doğan Hikmet Barutçugil, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, Uygulamalı Endüstri Sanatları Yüksekokulu’ndan 1977’de tekstil desinatörü olarak mezun oldu. Araştırmalarına 1978-81 yılları arasında ihtisas için gittiği Londra’da devam etti. Türk ebru sanatını tanıtmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışında 93 kişisel ve 90 karma sergi açan sanatçı, 164 kurs ve seminer, 91 konferans ve uygulamalı ebru gösterimi ile 6 sanat terapisi gerçekleştirdi. Uluslararası ödülleri olan Barutçugil’in bunlara ek olarak London British Museum başta olmak üzere dünyaca ünlü müzelerde sürekli sergilenen ve bazı özel koleksiyonlarda yer alan eserleri bulunmaktadır.

Etiketler : Best Of The Best Ödüllü Hikmet Barutçugil , Sur Yapı , Exen İstanbul

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman