Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği

Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği

 

Vatandaşlara Ücretsiz Proje Desteği
Iğdır İl Özel İdaresi, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor.
 
Iğdır İl Özel İdaresi Köylerde plansız ve izinsiz yapılaşmaya son vermek amacı ile ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor
 
Kırsal alanda kaçak yapılaşmanın önüne geçmek, insanların da mağdur olmasını önlemek için köylerde denetimlerine ara vermeden devam eden Iğdır İl Özel İdaresi, ev yapmak isteyen vatandaşlara ücretsiz proje ve teknik yardım desteği veriyor.
 
Ne tip ev yapacağına karar veremeyen köylüler için de farklı konut projeleri hazırlayan Iğdır İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü böylelikle vatandaşı hem ceza ve yıkımla mağdur olasını engellemek hem de çarpık ve kaçak yapılaşmanın önüne geçiyor.
 
2005 yılına kadar Bayındırlık ve İskân Bakanlığı`na ait olan kırsal alanlardaki yapılaşma yetkisi, 22 Şubat 2005 tarihinde 5302 sayılı İl Özel İdare Yasası'nı onaylamasıyla İl Özel İdarelerine devredilmişti. Yasanın Resmi Gazete'de yayınlanıp yürürlüğe girmesinin ardından Iğdır kırsalındaki kaçak ve çarpık yapılaşmanın engellenmesi için çalışma başlatan Iğdır İl Özel İdaresi, projeyi hayata geçirdi.
 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş" Kırsal alanlarda tarım arazilerinin korunması, çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi ve aynı zamanda vatandaşlarımızın mağdur olmalarını engelemek amacıyla başlatılan bu uygulamadan kırsal kesimde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yararlanmaları gerektiğini söyledi.
 
Akkuş; köy yerleşik alanı içerisinde bulunan ve projesi olmayan vatandaşların idaremizce sağlanan ücretsiz proje ve teknik yardım desteğinden yararlanmaları için Iğdır İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyleştirme müdürlüğü ve ilçe özel idarelerine baş vurmaları yeterli olacaktır" dedi  haberler

Etiketler : Iğdır İl Özel İdaresi , Ücretsiz Proje Desteği , Bayındırlık ve İskân Bakanlığı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman