Hamit Demir nesilden nesile ev satıyor

Hamit Demir nesilden nesile ev satıyor

 

Hamit Demir nesilden nesile ev satıyor
Beylükdüzü'nde inşa ettiği 'Romence' projesini satışa sunan Demir İnşaat, yeni projelere yelken açtı.
 
Şirket, bu yıl 700 milyon liralık yatırımla İstanbul'da Anadolu'da ve Ukrayna'da projeler yapacak.
 
Demir İnşaat'ın iki yıl önce arazisini alıp çalışmalara başladığı "Romance" projesi 179 bin 400 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıktı.
 
Metrekare fiyatının 2 bin 500 liradan başladığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 1984'ten beri binlerce konut, yüzlerce işyeri ve onlarca plaza yaptıklarını söyledi.
 
Satışa yeni çıkan projeye eski müşterilerin torunlarından talep geldiğini belirten Demir, "Biz 40 yıldır güven inşa ettik. Evlerimizi alan ve bize güvenen eski müşteriler önce çocuklarına şimdi de torunlarına bizden ev aldırıyor. Güvenin arkasında kalitemizin ve verdiğimiz sözün tutulmasının önemli bir yeri var" dedi.
 
Akıllı ev konseptiyle tasarlandı
 
Mimarisinde Aşk-ı İstanbul temasından yola çıkılan ve 35 bin metrekare alanda inşa edilen projenin, 22 bin metrekaresi yeşil alana ayrılıyor.
 
Toplam 7 blok üzerinde yükselen sitede 1+1'den 4,5+1'e kadar çeşitli büyüklük ve özelliklerde 776 konut, 60 ticari alan ve 28 villa bulunuyor. 235 milyon lira yatırım bedeli bulunan projede akıllı ev teknolojisi kullanılıyor. Evlerin teslim tarihi Kasım 2015 olarak veriliyor.
 
Dükkanların metrekaresi 5 bin lira
 
Büyüklükleri 25 ile 800 metrekare arasında değişen ticari ünitelerde de satış başladı. Şu ana kadar yüzde 30'unun satıldığı ünitelerde metrekare fiyatı 5 bin liradan başlıyor. Sitenin ihtiyaç duyduğu tüm üniteler projede yer alıyor.
 
5 bin kişilik kulüp
 
Kapalı havuz, sauna ve Türk hamamı gibi alanları kullanmak istemeyenlerin fazla aidat ödememesi için de farklı bir çözüm geliştiren şirket, site içinde ayrı bir kulüp inşa ediyor. 5 bin kişilik kapasitesiyle hizmet verecek olan kulüpten yararlanmak isteyen site sakinleri aidata fark ödeyerek sosyal donatılardan yararlanabilecek. Kapalı sosyal donatıları kullanmak istemeyenler ise daha az aidat ödeyecek. 
 
Primli iade imkanı
 
Demir İnşaat tüm projelerinde olduğu gibi bu projesinde de primli iade garantisi veriyor. Hamit Demir, "Bugün bizden konut alan bir kişi farklı nedenlerle evi iade ettiğinde biz iade edilecek günkü fiyat neyse onun üzerinden ödeme yapıyoruz.
 
Ayışığı projemizde 250 bin liradan ev alan bir yatırımcı evi 3-4 ay sonra geri vermek istediğinde biz hesabına ev fiyatı olarak 325 bin lira geçtik. Yatırımcı hesaba inanamayarak bize telefon etti. Biz de kendisine evin değerinin bu olduğunu söyledik. Şimdi aynı müşteriye bu projemizden 7 ev sattık" bilgisini verdi.
 
Ukrayna'ya AVM, otel ve konut
 
Şirket yakın bir tarihte İstanbul Hadımköy'de 500 daire ve 18 bin metrekarelik iş merkezinden oluşan yeni bir projeyi daha satışa çıkaracak.
 
Yine Ukrayna'da Vinnitsa şehrinde 22 metrekare arsa içinde 64 bin metrekare satılabilir alanda alışveriş merkezi, otel ve konuttan oluşan karma projeye imza atacak. Ukrayna Kiev'de kendisine ait olan 530 bin metrekare arsa içinde de 2 yıl içinde farklı projeler geliştirilecek.
 
Hamit Demir, Anadolu'dan gelen talepler doğrultusunda İzmir, Ankara ve Antalya bölgesinde arsa baktıklarını söyledi. Kentsel dönüşüm çerçevesinde İstanbul'da 1000 daireli farklı bir proje için de hak sahipleriyle şirket görüşme halinde.  
 
Bireyselden Servet GYO’ya yoğun ilgi
 
50 milyon lira sermaye, 185 milyon lira özkaynak ve 205 milyon lira aktif büyüklük ile halka açılan Servet GYO'nun halka arzında, yatırımcılardan arzın üzerinde talep geldi.
 
Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, 13 milyon lira nominal tutarlı arza karşılık 447 yatırımcıdan 14 milyon 228 bin 814 lira nominal tutarlı talep geldiği belirtildi.
 
Payların 12 milyon 22 bin 400 liralık kısmı yurt içi bireysel yatırımcıya, 977 bin 600 liralık kısmı ise yurt içi kurumsal yatırımcıya yapıldı.
 
2 yatırımcı yüzde 5'erlik hisse aldı 
 
13 milyon hissenin 3 milyon 629 lotunu Mustafa Latif Topbaş, 810 bin 993 lotunu ise Deniz Tekstil Sanayi aldı. Deniz Tekstil Denizli'de faaliyet gösteriyor.
 
Mustafa Latif Topbaş ise, Bahariye Mensucat'ın sahibi ve BİM'in yüzde 16 oranında hissedarı. Borsada 1.5 milyar liraya yakın portföyü olduğu biliniyor. 1.3 milyar dolarlık kişisel servetiyle Forbes dergisinin En Zenginler listesi arasında yer alıyor.
 
Gine'den teklif aldı
 
Tanzanya'dan İspanya'ya, İran'dan Gana'ya kadar birçok ülkeden işbirliği teklifi alan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı son olarak Gine'den teklif aldı.
 
Gine Uluslararası İşbirliği Bakanı Prof. Dr. Koutoub Moustapha Sano, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Murat'a TOKİ ile işbirliğine gitmek ve İdarenin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Sano, "TOKİ deneyimlerinden faydalanarak vatandaşımıza daha iyi yaşam şartları sunabiliriz" dedi. EMİNE AÇAR - BUGÜN 

Etiketler : Beylükdüzü , Hamit Demir , Demir İnşaat , yeni projeler , Romance , Akıllı ev

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman