Kral, 2milyon dolara Sami Yen’e dönüyor

Kral, 2milyon dolara Sami Yen’e dönüyor

 

Galatasaray’ın efsane futbolcusu AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, 8 şampiyonluk yaşadığı, 3 kez gol kralı olduğu Ali Sami Yen Stadı’nın yerinde yükselecek Torun Center’dan ev aldı. Boğaz manzaralı dairenin 2 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi
Galatasaray ve Milli Takım’ın efsane futbolcuları arasındaki AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, uzun yıllar top koşturup şampiyonluklar yaşadığı Ali Sami Yen Stadı’nın yerinde inşa edilen Torun Center’dan ev aldı. Edinilen bilgilere göre, Şükür’ün dairesinin değeri yaklaşık 2 milyon dolar.
 
KAPAROYU BİLE YATIRDI
 
Şükür’ün, projenin satış ofisini birkaç kez ziyaret ettiği ve kaparoyu yatırdığı belirtilirken, seçtiği dairenin üst
katlarda yer aldığı ve Boğaz manzarasını da gördüğü ifade edildi. Torunlar GYO’nun hâkim ortak olduğu ve 1 milyar dolarlık yatırımla hayata geçirilen Torun Center’da 42’şer katlı 2 rezidans bloku ve 36 katlı bir ofis bloku bulunuyor.
500 civarında rezidansın yer aldığı projede konutların metrekare fiyatları 5 bin 200 ile 8 bin 300 dolar arasında. Daire tiplerinin 1+1’den 4+1’e kadar uzandığı projede, 100 ile 425 metrekare aralığında konutlar inşa ediliyor.
 
HAKAN ÜNSAL DA EV BAKMAYA GİTTİ
Galatasaray’ın zaferlerine ev sahipliği yapan Ali Sami Yen Stadı’nın arsasında gerçekleştirilen proje, yalnız Hakan Şükür’ün değil, kulübün formasını giyen pek çok futbolcunun ilgisini çekiyor. Edinilen bilgilere göre, Galatasaray’ın
UEFA Kupası’nı aldığı dönemdeki yıldızlarından Hakan Ünsal da satış ofisini ziyaret edenler arasında. Ünsal’ın da
projeden ev sahibi olacağı konuşuluyor
 
Gayrimenkul yatırımını seviyor
 
Daha önce yaptığı yatırımlarda da gayrimenkule ilgi duyduğunu ifade eden Hakan Şükür, 2007’de proje geliştirmek  için Antalya’da arsa almış; fakat, dolandırıldığını açıklayıp davacı olmuştu. Şükür’ün Torun Center’daki yatırımında ise işin içine duygusallık da giriyor. Hakan Şükür, Galatasaray’ın Ali Sami Yen Stadı’nda oynadığı dönemde 3 kez gol kralı olmuş, statta 100’ün üzerinde gol atmış ve 8 şampiyonluk görmüştü. 2011 yılında siyasete girmeye karar veren Şükür, 12 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti’den İstanbul 3. Bölge Milletvekili oldu.

Etiketler : Boğaz manzaralı daire , AK Parti , Hakan Şükür , Torunlar , Torun Center , Hakan Ünsal

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman