Mahkemeye giden parasını alıyor

Mahkemeye giden parasını alıyor
Mahkemeye giden parasını alıyor
 
Vatandaştan haksız para alan banka yandı! Mahkemeler her şehirde bankalar aleyhine karar alıp paraları iade ediyor
 
Bankaların müşterilerinden haksız aldığı paralar tüketicilerin açtığı davalar sonucu iade ediliyor. Hakkını sonuna kadar arayan ve kazananlara dün Bursa'da bir yenisi daha eklendi. Mustafa Kavakderesi adlı vatandaş, Ankara'da bir kamu bankasından tüketici kredisi çekti. Banka, 'zorunlu ve dosya masrafı' adı altında 560 TL'lik kesinti yaptı. Kavakderesi, Altındağ Kaymakamlığı Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı'na müracaat ederek dosya masrafının iadesini istedi. Heyet, talebi yerinde bularak, paranın Kavakderesi'ne iadesine hükmetti. 
 
BİLİRKİŞİYE GEREK YOK 
Banka bu kez, mahkemeye müracaat ederek kararın iptalini istedi. Ancak mahkeme, bilirkişi raporuna ihtiyaç duymadan, bankayı haksız bulup, hakem heyeti kararını onadı. Mustafa Kavakderesi, "Allah, yasayı çıkaranlardan razı olsun. Bu bir adaletsizlikti, mahkeme durdurdu" dedi. 

Etiketler : Bankalar , Mustafa Kavakderesi , Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı , kredi , dosya masrafı , dosya masrafının iadesi , Altındağ Kaymakamlığı , Bursa , konut , konut haberleri , emlak haberleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman