Konut satışını arttırmak için Psikolog desteği alıyorlar

Konut satışını arttırmak için Psikolog desteği alıyorlar
Ankara'da bazı İnşaat firmaları, konut satışlarını arttırabilmek, rakip firmalarının önüne geçebilmek için çalışanlarına Psikolog desteği sağlıyor.
 
HelpA Akademi Genel Koordinatörü Psikolog Gülşah Sam Orhan, bazı inşaat firması sahiplerinin kendilerinden satış için destek aldıklarını belirterek, satışın insanları bir ikna çabası olduğunu söyledi.
 
Uzman bir satıcının aynı zamanda alıcıya da bir görüş açısı, doğru evi alma yönünde katkı sağlayıcı olduğunu ifade ederek "Satış bir seanstır, her satıcı önce duygu satar. Satışta gözlem çok önemli bir yetenektir. Bazı kilit cümleler yarım saat ya da bir saatlik uzun uzun anlatımlardan daha etkilidir. Etkili bir satışın gerçekleştiği süre 10 dakikadır. 10 dakikanın üstündeki çaba yararsızdır. Detaylara boğulmayın. Bu müşterileri sıkar"dedi.
 
Orhan, İstatistiklere göre satış personelinin satış sırasında ilk etapta yüzde 70 oranında reddedildiğini ancak, müşterinin zihnine doğru mesajlar verilirse yüzde 30 oranında tekrar geri geldiğini tespit ettiklerini söyledi.
 
Müşterilere dolaylı sorulan soruların satışta çok etkili olduğunun altını çizen Orhan, dolaylı yoldan kesinlikle yanıt verilmemesi gerektiğini ifade etti.
 
Ön yargılara da vurgu yapan Orhan, bir müşteri kapıdan girer girmez alıp almayacağını, "ben hemen anlarım" diye kesinlikle düşünmemek gerektiğini vurgulayarak, "Bu bir önyargıdır. Ve önyargılar satışın önündeki en büyük engeldir" diye konuştu.
 
Satış temsilcileri ise eğitim çalışmalarının önemine işaret ederek, aldıkları eğitimin kendilerini daha da geliştirmenin yanı sıra müşterileri de doğru yönlendirmelerine katkı sağlayacağını kaydettiler.

Etiketler : Ankara , Psikolog Gülşah Sam Orhan , konut , satış

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman