Emlak Konut kentsel dönüşüme giriyor

Emlak Konut kentsel dönüşüme giriyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Emlak Konut'un takas esasına dayanan yeni bir projeyle kentsel dönüşüme dahil olacağını söyledi.
 
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı EKGYO kentsel dönüşüm projelerinde yer alacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Emlak Konut'un ürettiği konutların riskli binalarla takas edilmesi esasına dayanan yeni bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, "İlk etapta İstanbul Hoşdere'de 500 konutla başlayacak olan proje, aşama aşama Türkiye genelindeki kentsel dönüşüm projelerine yaygınlaştırılacak" dedi.
 
RİSKLİ YAPILAR TAKAS EDİLECEK
Projeye göre, rezerv yapı alanı ve riskli alanlarda bulunan taşınmazlar bu alanlar dışındaki riskli yapıların sahipleri ile anlaşılarak takas  edilebilecek.
 
Emlak Konut ile gerekli mutabakata varan Bakanlık, kentsel dönüşüm alanlarında bulunan yapıların maliklerinden taşınmazlarının takas yoluyla satışına ilişkin taleplerini toplayacak. Talepler alındıktan sonra anlaşma sağlanan maliklerin taşınmazlarının değer ve kıymet takdirleri yapılacak.
 
SİSTEM NASIL İŞLEYECEK?
Kıymet takdiri yapıldıktan sonra belirlenen bedeller Bakanlık tarafından Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na (EKGYO) avans olarak

Etiketler : Emlak Konut , Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar , Emlak

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman