İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !

İSTANBUL'UN BU SEMTİ ADETA UÇACAK !
İstanbul'un bu semti adeta uçacak !
 
Kentsel dönüşüm rüzgarı eserken yatırımcılar da belediyeler ile bir araya geliyor. Kartal Belediye Başkanı Öz ile buluşan EGE Yapı, DAP Yapı, FER Yapı, DKY İnşaat ve iş GYO yöneticileri bölgeyi birlikte değiştirmek için fikir birliği yaptı.
 
HT Ekonomi'den Ünsal Ereke'nin haberine göre depremin ardından Türkiye’de başlatılan kentsel dönüşüm hamlesi, belediyeler ile yatırımcıları bir araya getirdi. Son dönemde Marmaray, Kadıköy-Kartal metro hattı ve adliye sarayı ile İstanbul Anadolu yakasının yeni merkezi durumunda olacak Kartal’ı yeni yatırımlarının merkezi olarak tanımlayan DAP Yapı, DKY İnşaat, İş GYO, EGE Yapı ve FER Yapı’nın patronları, ilçenin belediye başkanı Altınok Öz ile birlikte şehirdeki yatırım olanaklarını anlattı. Patronlar, bölgede hayata geçirilecek yeni projelerle 450 bin nüfuslu ilçeyi 10 yıl içinde 1.2 milyona taşıyacak projelere örnek oluşturmayı hedefliyor.
 
‘HAYIR’ DİYENLER PLATFORM KURDU
 
Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz toplantıda, “3 daldaki kentsel dönüşüm projelerimizin sonunda yatırımcıları çekip yeni projelerle nüfusu 1.2 milyona ulaştıracağız” dedi. Öz, Kartal’da 359 site bulunduğunu belirterek, bunların 83 tanesinin 2001 yılında belirlenen deprem standartlarına göre yapıldığını, 169 tanesinin ise deprem yönetmeliğine uygun olmadığını kaydetti.
 
Öz, ‘Kentsel dönüşüme hayır’ derneği kuran Yunus Mahallesi’ndeki vatandaşın daha sonra bunun adını ‘kentsel dönüşüm platformu’na çevirdiğini dile getirerek, “Planları ellerine verdik, birleşme çağırısı yaptık. 168 hak sahibinden hepsi kabul edince, herkesin istediği bir proje yaratmış olduk. Halkın isteklerini ön planda tutup yatırımcının önünü açarsanız, dönüşümün başarılı olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.
 
DAP YAPI 2 milyar liralık proje yapacak
 
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "İçerisinde marinası, özel okulların ve hastanelerin olduğu, hızlı trenin geçtiği bir proje yapacağız. Avrupa yakası için MaslakZincirlikuyu hattı ne ifade ediyorsa, Anadolu yakası için de Kartal-Maltepe öyle olacak" diye konuştu. Yılmaz, bölgede yapacakları 3 projenin toplam değerinin 2 milyar lira olacağını da sözlerine ekledi.
 
DKY İNŞAAT 500 milyon lira yatıracak
 
DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, bölgede 500 milyon lira değerinde projeye başlayacaklarını ifade etti. Kartal'ın çıkış döneminin başladığını belirten Dumankaya, "Kentsel dönüşüm anlamında Bizim de Kartal'da 5-6 noktada çalışmalarımız var. Bu yıl 1-2 noktada, önümüzdeki yıl da 3-4 noktada olacağız" dedi.
 
EGE YAPI ‘7 yıldır proje geliştiriyor’
 
EGE Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, 7 yıldır Kartal'da proje geliştirdiklerini ve şu an dördüncü projelerini yaptıklarını belirterek, "Anadolu yakasının merkezi Kartal’da yatırımlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
 
FER YAPI ‘Bölgede kalıcı olacağız’
 
Fer Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova, yaklaşık 1 yıldır Kartal'da proje geliştirdiklerini ancak burada kalıcı olacaklarını söyledi. Kumova, Kartal'ın Ataşehir'den daha iyi bir yer olacağını ifade etti.
 
İŞ GYO: 300 milyon dolarlık projeye başlamak üzere
 
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, henüz Kartal'da yatırımlarının olmadığını belirterek, "Ancak müstakbel yatırımcı olarak buradayım. Bölgede bir arsamız var ve burada proje geliştirmeyi düşünüyoruz. Bu yılın sonunda başlayacağımız proje için 250-300 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz" dedi. Tanes, Kartal'ın 'şehir içinde şehir' görünümünde olduğunu da söyledi.....HT Gazete

Etiketler : Kentsel dönüşüm , Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz , EGE Yapı , DAP Yapı , FER Yapı , DKY İnşaat , iş GYO

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman