Konut getiride dövizi solladı

Konut getiride dövizi solladı
Konut getiride dövizi solladı'
 
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, "4 yılın en kârlı yatırım aracı gayrimenkul oldu. Konut altınla eşdeğerde kazandırdı. Dövizi de getiride geçti" dedi.
 
İstanbul gayrimenkul piyasasındaki fiyat artışları yatırımcıyı memnun ediyor. 2008'den bu yana markalı konutların getiri grafiğini değerlendiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, "4 yılın en kârlı yatırım aracı gayrimenkul oldu. Konut altınla eşdeğerde kazandırdı. Dövizi de getiride geçti" dedi. Sektörde 29 yılı geride bırakan Demir İnşaat'ın patronu Hamit Demir, gayrimenkul piyasasındaki gelişmelerin kendi projelerine de yansıdığını belirterek, "Projelerimize yatırım yapanlar, 4 yılda yüzde 66 ila 150 arasında getiri sağladı. Güvenilir, itibarlı, kaliteli işler yapan birçok şirket de yatırımcısına aynı oranda kazandırdı" diye konuştu. 
 
Hadımköy'e %80 ön talep 
 
Hamit Demir nisan ayında lansmanı yapılacak Hadımköy Projesi'nden de ümitli olduklarını söyledi. 476 konut ve 40 ticari birimden oluşan projeyle ilgili bilgi veren Demir, şöyle konuştu: "Şantiye çalışmalarını bitirdik. Şimdiden yüzde 80'i için ön talep topladık. Burası İstanbul'un prim yapacak bölgelerinden." Proje bünyesindeki ticari alanların satılmayacağını anlatan Hamit Demir, ticari birimlere bankalardan yoğun ilgi olduğunu belirtti. 
 
Demir Romance'ın yüzde 60'ı satıldı
 
Demir İnşaat'ın son projesi Demir Romance'ta satış oranı yüzde 60'ı aştı. Proje, 776 konut, 59 ticari birim ve 28 villadan meydana geliyor. Demir, projenin bugüne kadar yüzde 30'dan fazla prim yaptığını belirterek, "150 bin lira olan dairenin bugünkü fiyatı 207 bin lira. Teslimde yüzde 100 prim bekliyoruz" dedi. Demir, İzmir'deki projenin nisanda satışa çıkacağını belirtirken, Sultangazi arazisiyle ilgili 500 hak sahibiyle görüştüklerini, şu ana kadar yüzde 40'ın üzerinde anlaşma sağladıklarını vurguladı.

Etiketler : hamit Demir , Demir İnşaat , en kârlı yatırım aracı , gayrimenkul , Hadımköy Projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman