Konuta alıcısı ‘’fark’’ arıyor

Konuta alıcısı ‘’fark’’ arıyor
Konuta alıcısı ‘’fark’’ arıyor
 
Konuta alıcısı ‘’fark’’ arıyor_resim Konut sektöründe yeniliklerin öncülüğünü yapan Pırlanta Erciyes’in yeni nesil konutlarında, ‘’20. yüzyılın popüler kültür ve tüketici tekniklerini ve imgelemlerini kullanan bir sanat akımı’’ olarak ifade edilen ‘’Pop art mimari’’ dikkati çekiyor.
 
Pırlanta Erciyes Şirketler Grubu Genel Müdürü Ferhat Beluk, ‘’pop art’’ın, bir konutun dekorasyonunun yanı  sıra mimarisi için de olmazsa olmaz bir unsur olduğunu bildirdi.
Pop art mimariyi, günümüzde artık avangard bir estetik hareket olarak değil, modern yaşamın içine girmiş bir hakikat olarak ele aldıklarını ifade eden Genel Müdür Beluk, ‘’Sosyo-kültürel  seviyenin yükselmesi konut tercihlerine de direkt olarak yansıyor. Bu nedenle biz her projemizde fark yaratmaya çalışıyoruz. Dünyada sektörün yaşadığı tüm değişimleri adım adım takip ediyoruz’’ dedi.
 
İnnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini, yeni bir projeye başlarken mutlaka tüketici analizleri yaptıklarını ve çalışmalarına buna göre yön verdiklerini ifade eden Beluk, şunları kaydetti:
 
 ‘Bizden konut almak için gelen müşterilerimizle yaptığımız anketlerde bizi neden tercih ettiklerininin cevabı olarak marka bilinirliği ilk sırada geliyor. Bunun temelinde yılların güveni ve sıra dışılık yatıyor. ’’ diye konuştu.
 
‘’Konut alıcısı artık fark ve yenilikçilik arıyor. Çünkü, artık tıpkı arabalar gibi evlerin modeli de yapıldığı yıl ile anılır oldu. 2013 model bir ev ile 5-10 yıl önce yapılmış bir ev arasında ciddi farklar var. Bu nedendir ki eskiyi yeni hale getirmek yerine, insanlar artık sıfır konutlara daha fazla ilgi gösteriyorlar. Bu da inşaat sektörünün her zaman diri ve aktif olmasını sağlıyor.’’
 
İnşaatın onlarca yan sektörü de beraberinde sürüklediğine dikkati çeken Beluk, ‘’Bu açıdan bakıldığında ise bu sektörün canlı olması bölgemiz ve ülke ekonomimiz açısından da büyük önem taşıyor’’ dedi.
 
İnşaat sektörü için zaman zaman söylenen kriz çığırtkanlıklarını asla doğru bulmadıklarını anlatan Beluk, ‘’Bunu yapanlar sektöre zarar verir. Özellikle son yıllarda ülke ekonomisindeki istikrar, gelir seviyesindeki artış, insanların sosyo-kültürel seviyesindeki yükseliş bizim sektörümüze olumlu yansıyor. İnşaat sektörü için krizden bahsetmek mümkün değil’’ diye konuştu.
 
Beluk, halen satışları devam eden Prestige XL, Venüs Premium, Venüs Panorama ve Erciyes Suits projelerinin birbirinden farklı olduğunu ancak, akıllı ev sistemleri ve yüksek iç mimari gibi ana özelliklerinin değişmediğini sözlerine ekledi. 

Etiketler : Konuta alıcısı , Pırlanta Erciyes , Ferhat Beluk , konut , İnşaat

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman