2013'te duvar kağıdı modası

2013'te duvar kağıdı modası
2013'te duvar kağıdı modası
Son yıllarda kullanılan doğal malzemeler, geniş desen ve renk seçenekleri ile en çok tercih edilen duvar dekorasyon ürünü olan duvar kağıtları 2013'te de evlere şıklık ve zarefet katmaya devam edecek..
 
Trend renkler
Renklerde ise doğal toprak tonlarının yanı sıra hardal sarısı, yeşil, yanık turuncu, turkuaz, gümüş, bronz gibi metalik etkiler yaratan tonlara sıkça rastlayacağız.
 
2013’de modern duvar kağıtları karşımıza ahşap, kumaş, tuğla, beton çimento, doğaltaş ve metal görünümlere bürünerek çıkacak. Bu özel modeller üç boyutlu görünümleri ve dokularıyla duvarları klasik ve gelenekselleşen görünümünden çıkartarak mekanlara görsel açıdan zenginlik katacak. Bugnlürde büyük desenler farklı perspektifler inanılmaz duvar kağıdı tasarımları yaratıyor.
 
Duvar kağıtlarında doğru desen ve renkler seçerek sihirli sonuçlar yaratmak mümkün...
 
İri desenler
İri desenli duvar kağıtları bir mekanda kullanıldığında o mekanın en çok öne çıkan unsurları olur. Eğer etkileyici bir odak noktası yaratmak istiyorsanız, iri çiçek desenli ve koyu renkli bir duvar kağıdını tek bir duvara uygulayabilirsiniz. Bu tarz bir uygulama yapıyorsanız etrafında seçeceğiniz mobilya ve aksesuarların daha sade olmasına özen gösterin.
 
Küçük desenler
Küçük desenli duvar kağıtları her türlü mekanda rahatlıkla kullanılabilir. Bu tarz desenler bir mekanı sıcak ve davetkar bir hale getirmek için ideal. Ancak çok karışık desenli olanların özellikle oturma odalarında kullanmaktan kaçının. Ya da bu tarz beğendiğiniz bir deseni tümduvarlara uygulamak yerine sadece bir ya da iki yüzeyde uygulayabilirsiniz.
 
Çizgi desenler
Çizgi desenler alanda ebat yanılsaması yaratmak istediğinizde kullanabileceğiniz tasarımlar arasında yer alıyor. Eğer bir alanı olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız yatay çizgili, olduğundan daha yüksek göstermek için de dikey çizgili bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz.
 
Göz yanılsaması yaratanlar
Ahşap ya da taş panel sandığınız pek çok duvar uygulamasının aslında sadece bir duvar kağıdı olduğunu farkettiğinizde çok şaşırmış olabilirsiniz. Çünkü son zamanlarda tasarlanan duvar kağıdı yüzeyleri pek çok malzemenin görünümünü baskıda birebir yakalayabiliyor.
 
Etkileyici bir karşılama için antrede turuncu, kırmızı, pembe gibi renk çarkında arka arkaya gelen renklerin birlikte yer aldığı duvar kağıtları kullanabilirsiniz.
 
Yaşam alanlarında sosyallik sizin için ön plandaysa kırmızı gibi harekete geçiren bir tonu oturma odasındaki duvar kağıtlarında tercih edebilirsiniz. 

Etiketler : Duvar kağıtları , duvar dekorasyon ürünü , 2013 duvar kağıdı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman