Sinpaş 2014’te 3 yeni projeye başlayacak

Sinpaş 2014’te 3 yeni projeye başlayacak
Sinpaş 2014’te 3 yeni projeye başlayacak
 
Sinpaş Yapı, bu yıl Sancaktepe’de konut, Kağıthane’de ticari gayrimenkul projesine başlayacak. Firma Anadolu seferini de Denizli’de sürdürecek.
 
ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE
 
Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, 2014 yılında 3 yeni projeye başlayacaklarını belirterek, “Sancaktepe bölgesinde butik bir konut, Kağıthane’de ise ticari gayrimenkul projesine başlıyoruz. Gaziantep’ten sonra, Denizli’ye değer katacak yeni projemize de start vereceğiz” diye konuştu. 
 
İNŞAAT LOKOMOTİF OLMAYA DEVAM EDECEK
Geçen yıl Türkiye’nin tahminlerin üzerinde büyüme gösterdiğini ve bu ivmede inşaat sektörünün katkısının büyük olduğunu vurgulayan Çelik, “İnşaat her zaman ekonominin lokomotifi olmuştur, olmaya devam edecek. Planlı büyümenin devam etmesi önemli. Bu nedenle 2014’te daha temkinli adımlarla ilerlemekte fayda var. Seçim döneminde belki sektör yavaşlayabilir fakat 2014’ün genel olarak iyi geçeceğini umuyoruz” diye devam etti.
 
KONUT FİYATLARI %15-25 ARTAR
Devletin altyapı ve üstyapı yatırımlarından dolayı arz ve talebe bağlı olarak inşaat malzemelerinde ciddi bir fiyat artışı olduğunu vurgulayan Çelik, “O artışa bağlı olarak gayrimenkul fiyatlarının artacağını, büyük şehirlerdeki KDV düzenlemelerinin konut fiyatlarına yansıyacağını düşünüyorum. Benim tahminim; yüzde 15 -25 arası bir artış olacağı yönünde” diye konuştu.
 

Etiketler : Sinpaş Yapı , Ahmet Çelik , 2014 sinpaş proje , ticari gayrimenkul projesi

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman