Bakyapı'dan 160 milyon liralık yatırım

Bakyapı'dan 160 milyon liralık yatırım
Prestij serisinin ikinci halkası Esenyurt İstanbul Prestij Park ile adından söz ettiren Bakyapı, memleketi Bursa'da 918 konuttan oluşan yeni projesinde 1 ayda 500 konutun satışını gerçekleştirdi.
 
Bursa'ya yabancı yatırımcıları da çekmeye aday olan projedeki 50 konut, Suudi Arabistan ve Bahreyn gibi ülkelerin oluşturduğu bir konsorsiyuma satıldı. Bakgör, ayrıca şirket olarak Avrupa'ya da açılacaklarının bilgisini verdi.
 
Gayrimenkulde 20 yıllık geçmişe sahip Bakyapı, Bursa'ya yabancı yatırımcıyı çekecek prestijli bir projenin satışına başladı. 160 Milyon liralık yatırımla Bursa Osmangazi'de yaklaşık 54 bin metrekarelik bir arazi üzerinde yükselmekte olan Bakyapı Prestij Modern'de 918 konut 53 işyeri yer alacak. 
 
Projenin İstanbul'da yoğun ilgi gören İstanbul Prestij Park projesinin ardından hayata geçtiğini belirten Bakyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör, 2014 yılının ilk lansmanı yapılan projelerinden olan Bakyapı Prestij Modern'in bine yakın bağımsız birim sayısı ile büyük bir proje olduğuna dikkat çekti.
 
Kentsel dönüşümle yüzünü yenilemeyi planlayan Bursa'ya böyle prestijli ve modern bir projeyi kazandıracak olmaktan dolayı gururlu olduklarını anlatan Ferhat Bakgör, Bakyapı Prestij Modern'in aynı zamanda yabancı yatırımcıları Bursa'ya çekmeye de aday olduğunu söyledi. Bakgör, İstanbul Prestij Park projesinin başlamasından dolayı ara verdikleri Bursa projelerine 11-12 ayın sonunda Bursa'da yeni bir projeye başladıkları bilgisini verdi. Lansman öncesinde fuarlarda tanıtılan projenin tek bloğundaki 280 konuta Suudi Arabistan Bahreyn gibi ülkelerden oluşan bir konsorsiyumdan teklif geldiğini belirten Bakgör, 17 Aralık olayları sürecinden yabancı yatırımcıların tedirgin olması nedeniyle bu rakamın sonradan 50 adede düştüğünü söyledi.
 
Yatırımcılar açısından bekleme sürecinin ucunun açık olduğunu dile getiren Bakgör, bununla birlikte bireysel yabancı yatırımcılara satışların ise sürdüğünü vurguladı. Yabancı yatırımcının Bursa'yı termal ve kış turizmi nedeniyle iyi bildiğini anlatan Bakgör, 'İstanbul'dan yatırım yapmayıp sadece Bursa'dan yatırım yapan yabancı yatırımcılar da var.' dedi. 
 
Bursa Prestij Modern projesinin 2016 Haziran ayında teslim edilmesi planlandığını anlatan Bakyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör, projenin bir ay içinde yüzde 60'ının yani yaklaşık 500 konutun satıldığını dile getirdi. Bursa'daki projenin Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden ihalede satın alındığını anlatan Ferhat Bakgör, bu projenin kentin ilk hasılat paylaşımı modeliyle gerçekleşen konut projesi olduğunu söyledi. Bakgör, 'İhalede bu arsa 36 milyon liraya satılacaktı. Biz Belediye'yi bu arsayı hasılat paylaşımı modeliyle yapmaları halinde daha çok kazanacakların anlatıp bu yönde teklif verdik. Onlar da kabul ettiler. Şimdi onların kasasına en az 50 milyon lira bu projeyle girmiş olacak.' diye konuştu. Yeni projeleriyle ilgili bilgi de veren Bakyapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhat Bakgör, İstanbul'da ve Bursa'da arayışlarının sürdüğünü, Bursa'da birkaç iş merkezi için, İstanbul'da ise birkaç arazi için görüşmeleri olduğunu açıkladı.
 
Öte yandan Bakyapı olarak bugünlerde Almanya ve İtalya gibi Avrupa ülkelerinde yabancı şirketlerle yatırım amaçlı görüşmeler yaptıkları konusunda da bilgi veren Bakgör, hasılat paylaşımı ya da kat karşılığı gerçekleşmesi düşünülen bu projelerin konut artı iş merkezi şeklinde planlandığını söyledi. Ferhat Bakgör, Bursa'da devam eden kentsel dönüşüm projelerine dahil olduklarını belirterek, İstanbul'da ise bu tür bir çalışma planlamadıklarını açıkladı.
 
Bu arada Bursa'da gerçekleşmekte olan Bakyapı Prestij Modern, konut sahiplerinin geleceğini de dairelerini de güvence altına alıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin arsasında yükselen projede tapular hemen teslim ediliyor. Böylece, konut sahiplerine yeni yaşam alanlarında huzur dolu bir başlangıç yapmaları sağlanıyor. Öte yandan proje, Büyükşehir Belediyesi'nden onaylı ruhsatı ile güven veriyor. Toplamda 13 bloktan oluşacak projede 2+1 ve 3+1 daire seçeneğine yer veriliyor. 3 farklı 3+1 daire tipinin olduğu projede daire büyüklükleri 150 metrekare ile 170 metrekare arasında değişiyor. Projede metrekare fiyatları 159 bin TL ile 259 bin TL arasında değişiyor.
 
Bakyapı Prestij Modern sadece yeni bir yaşam alanı değil, aynı zamanda k'rlı bir yatırımın kapılarını da aralıyor. Yüzde 1 KDV avantajının sunulduğu Bakyapı Prestij Modern'de anlaşmalı 6 bankadan da kredi kolaylığı sunuluyor. Her ayrıntının en ince detayına kadar düşünüldüğü Bakyapı Prestij Modern'de daireler, ailelerin 'modern'liği için birçok önemli detayı içinde barındırıyor. Her dairede bulaşık makinesi, ankastre fırın, ocak ve davlumbaz, bağımsız klima, görüntülü intercom sistemi ve dekoratif duvar k'ğıdı gibi ürünler yer alacak.
 
Bakyapı Prestij Modern'in 2 bin metrekarelik sosyal tesisi, 'modern' yaşamın beraberinde getirdiği birçok aktiviteyi konut sahiplerine sunuyor. Sosyal tesiste, ısıtmalı kapalı havuzlar, saunalar, buhar odaları, fitness ve pilates salonları ve langırt, bilardo, masa tenisi gibi masa oyunları yer alıyor. 18 bin metrekare yeşil alana sahip proje ayrıca profesyonel peyzaj düzenlemesini, koşu ve yürüyüş parkurlarını, kameriyeler ve süs havuzlarını da içinde barındırıyor.
 
Bakyapı Prestij Modern, şehrin birçok önemli noktasına yakınlığıyla dikkat çekiyor. Proje, Timsah Arena stadına 3 km, Carrefour'a 5 kilometre, Metro Acemler İstasyonu'na 3 kilometre, çevreyolu bağlantısına 2.5 kilometre, Koru Park AVM'ye 6 kilometre ve Buski'ye ise sadece 2,5 kilometrelik mesafede yükseliyor.

Etiketler : Prestij serisi , Esenyurt İstanbul Prestij Park , Bakyapı , bursa konut projeleri

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman