Üçüncü havalimanına dev komşular geliyor

Üçüncü havalimanına dev komşular geliyor
İstanbul’daki fuar ve kültür merkezlerinde 2016’ya kadar boş yer yok. Müjde Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş’tan geldi: Üçüncü havalimanı yanında dev bir 'Fuar Kampusu' ve "Kongre Kampusu" yapıyoruz.
 
İstanbul, 500'den fazla katılımcısı olan kongreler baz alındığında 2011 yılında Dünya Kongre Turizmi Birincisi olurken 2016 yılına kadar kentteki tüm fuar ve kongre merkezlerinin dolu olduğu açıklandı.
 
HER ALANDA DEĞİŞİM VE GELİŞİM
Yeni fuar ve kongre düzenleme talepleri yer yokluğu nedeniyle yerine getirilmezken, megakentin bu alandaki eksikliğini giderecek müjdeyi Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi. İstanbul Mobilya Fuarı'nın açılışı nı yapan Topbaş, günümüz dünyasında hızlı bir değişim ve dönüşümün yaşandığını ve bu değişim ve dönüşümü yakalayamayanların başarılı olanları izlemekle yetineceğini söyledi. Türkiye'nin 11 yıldır bunu başardığını, her alanda değişim ve gelişim sürecinin içine girildiğini kaydeden Topbaş, “Merkezi ve yerel yönetimler kurumsal taassup gözetmeksizin Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için çalışıyor. Bizler de İstanbul'un dünyada etkin bir güç olması için çalışıyoruz” diye konuştu.
 
DÜNYADA BİR ÖRNEĞİ OLMAYACAK 
Topbaş, üzerinde çalıştıkları yeni projenin müjdesini şöyle verdi: “Kuzeyde yeni yapılan havaalanı yakınında 1.5 milyon metrekarelik alanda 'Fuar Kampusu' yapmak üzere bir çalışmamız var. Yani oraya gelenlerin konaklayabileceği, eşleri ve çocuklarıyla birlikte zaman geçirebileceği, bir veya bir kaç fuarı birlikte yapabileceğimiz bir alan çalışmamız var. Aynı şekilde yine o bölgede bir 'Kongre Kampusu' projemiz var. Bu çalışmalarla İstanbul, dünyayla rekabet edebilen ama bir numaralı olan, dünyada örneği olmayan hem fuarcılık hem kongre merkezi olacak. Kaynak ; AKŞAM 

Etiketler : Yeni fuar ve kongre , Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş , Üçüncü havalimanı

   UZMANINA SORUN
İlkay YILMAZ

Gayrimenkul Pazarlama Trendleri
Onay TÜBEK

Emlak Piyasası
Kazım YILMAZ

Emlak Soru-Cevap
M. Emre TOTİK

Hukuki Danışman